Poznámka o smrti Stanleye Meyera

Během výzkumů v DejaNews jsem o tom viděl stručnou zmínku ve fóru alt.conspiracy. Avšak po zkušenostech s podobnými tvrzeními a vzhledem k tomu, že to bylo fórum o konspiraci, jsem se rozhodl nic nepodnikat. Později jsem dostal pár emailů, kde se tvrdilo totéž. Nakonec se Gene Mallove rozhodl zavolat, aby zjistil, co je pravdy na této zprávě. Zde je jeho email.


From: E.F. Mallove
Subject: Meyer IS dead
Date: Sunday, March 29, 1998 10:38 AM

Vortexians:

Právě jsem volal do pohřebního ústavu, který byl uveden na oznámení o Meyerově smrti. Číslo jsem musel vyhledat v telefonním seznamu.

Gentleman z Evansova pohřebního ústavu potvrdil, že Meyer skutečně zemřel a že jimi bude pohřben. Doufám, že toto ukončí spekulace o reálnosti Meyerovy smrti.

Gene Mallove

Dr. Eugene F. Mallove, Editor- in-Chief
Infinite Energy Magazine
Cold Fusion Technology, Inc.
PO Box 2816
Concord, NH 03302
Phone: 603-228-4516
Fax: 603-224-5975
http://www.infinite-energy.com


V poště DejaNews od alt.conspiracy jsem viděl zmínku, že Stan zemřel na nějakou záhadnou otravu jídlem.

Říká se, že předčasnou smrt Stanleye Meyera způsobilo úspěšné završení jeho mnohaleté práce s vodou jako palivem. My na KeelyNet posíláme kondolence jeho rodině a přátelům.

Není pochyb, že fanoušci konspiračních teorií po tom skočí a nafoknou do nereálných rozměrů. Mohu pouze doufat, že spoléhají spíš na historická fakta než na fantastické spekulace vydávané za fakta.


Naposledy jsem se Stanem mluvil na konferenci INE konané v roce 1997 v Denveru. Tehdy jsme spolu jeli výtahem a šli do hlavní konferenční místnosti.  Tehdy se zdál být v dobré kondici a plný energie.

Ptal jsem se ho, jestli přijel svým automobilem poháněným vodíkem. Řekl, že ne, že prý to vyžaduje ještě hodně práce.

Řekl jsem mu, že by bylo velkolepé, kdyby měl vůz, který by bylo možno prozkoumat a předvést na konferenci. Řekl, že ano, ale že je ještě ve vývoji.

Zeptal jsem se, co se stalo se zapalovací svíčkou, kterou popsal v roce 1994 a které si měl každý nainstalovat do svého auta, aby mohl také jezdit na vodu. Myšlenka spočívala v tom, že vodní pára byla vstříknuta do válců, zapálena rezonanční frekvencí (42,8 kHz) Keelyho typu a produkty exploze zapáleny vysokonapěťovou jiskrou.

Řekl, že je stíle ještě ve vývoji. Až letos, 1998, jsem byl informován, že tato myšlenka pochází od Dále Ponda, který ji zveřejnil na konferenci ve Švýcarsku v roce 1989 a že Dalemu nevěřil.

 

Převzato z KeelyNet.

Překlad: Ladislav Kopecký